Planlanmış bir etkinlik gecikti

Eğer ki WordPress siteniz varsa site sağlığı bölümünü sık sık kontrol edersiniz ve bir sıkıntı olduğu zaman site sağlığı bölümünde hemen uyarı verir bugün benim de başıma gelmiş olan  WordPress zamanlama Çalışmıyor, ya da Zamanlanmış Bir Etkinlik Başarısız Oldu Hatası ya da Planlanmış bir etkinlik gecikti gibi hatalarının çözümünü göstereceğim.

Planlanmış bir etkinlik gecikti

action_scheduler_run_queue

Zamanlanmış etkinlik, action_scheduler_run_queue, çalışmadı. Siteniz hala çalışıyor, ama bu zamanlanmış yazıların ya da otomatik güncellemelerin istendiği gibi çalışmayacağı anlamına geliyor olabilir.

gibi bir hata aldığınızda endişelenmenize gerek yok birkaç adımda bu hatayı çözebilirsiniz. İlk önce FTP aracılığıyla ya da web sitenizin dosya yöneticisi ile girip wp_config.php dosyasını giriniz ve şu şekilde düzenleyiniz.

define('DISABLE_WP_CRON', true);
bu kodu wp_config.php dosyasına ekleyiniz ve sorununuz çözülecektir eğer hala sorun çözülmediyse cpanel üzerinden cron ayarlamanız gerek bu cron ayarlama işini kısa ve güzel net bir şekilde anlatan Süha Karalar dan WordPress Cron adlı yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Diğer Yazılarımız

Web sitemizin Ana Sayfasına ya da son yazımız olan Ücretsiz Teamspeak 3 Sunucusu Nasıl Açılır? adlı yazımızı okuya bilirsiniz.