Mutlaka İzlenmesi Gereken 6 En İyi Film

Karantina döneminde herkes evde ve artık izleyecek bir şeyler arıyorlar ben de bugün sizler için mutlaka izlenmesi gereken 10 en iyi filmi derledim. Şimdiden iyi seyirler

Parasite

2020 yılında En iyi film Oscar’ı alan yapım tam bir başyapıt

parazit

Konusu: Parazit filminin konusu fakir bir ailenin varlıklı bir ailenin evinde çalışmaya başlamasını konu alıyor. Park ailesi zengin bir aile ama Kim ailesi fakir bir aile olmasına rağmen sokak zekası bakımından oldukça zengindir. Kim ailesi Park ailesinin evinde çalışıyor oğulları park ailesinin kızlarına özel hocalık, Kızları park ailesinin küçük çocuğunun terapisti Kim ailesinin annesi hizmetçilik , Kim ailesinin babası ise özel şoförleri olarak  işe başlayıp kim ailesinin babasının cinnet geçirip olayların devam etmesiyle son buluyor.

Süre: 2 saat 12 dakika

Tür: Gerilim, Dram, Komedi

İmdb: 8.6

Kişisel Yorumum: Filmi izlerken o kadar şaşırdım ki Kim ailesinin zekasına hayran kalınıyor. Mutlaka izlenmesi bir film zaten 2020 yılında En İyi Film Ödülünün sahibi oluyor.

Who Am I (Ben Kimim)

Who Am I

Konusu: Genç bir hacker olan Benjamin Max adındaki bir hacker’le tanışır ve 2 hacker arkadaşlarıyla CLAY adında bir hacker grubu kurarlar. Bir başka kötü hacker grubu Clay grubunu hedefine alır ve onlarla her yoldan rekabet etmeye çalışırlar.

Süre: 1 saat 46 dakika

Tür: Gerilim/Dram

İmdb: 7.5

Kişisel Yorumum: Eğer aksiyon macera ve hacker filmlerini seviyorsanız tam size göre bir film.

7. Koğuştaki Mucize

Güney Kore filminden uyarlama olan 7. Koğuştaki Mucize

7. Koğuştaki Mucize

Konusu: 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. Ege’nin bir kasabasında sıkıyönetim komutanın küçük kızı ölür ve ölümünü 7 yaşındaki kızının babası olan Memo’yu sorumlu tutar. Memo suçsuz da olsa kimse ona inanmaz Memo idam cezasına çarptırılır. Memo idamdan kurtulabilecek mi?

Süre: 2 saat 12 dakika

Tür: Dram

İmdb: 8.2

Kişisel Yorumum: Mutlaka izlenmesi gereken harika bir film ayrıca filimde ağlamamak elde değil

Once Upon a Time in Hollywood

Baş rollerinde Brad Pit ,Leonardo DiCaprio ve Margot Robbie olduğu izlenmesi gereken film

bir zamanlar hollywood'da

Konusu: Ses getiren bir dizinde oynamış bir oyuncunun film ,dizi sektörüne girmeye çalışmasını konu alıyor. Rick Dalton bir oyuncudur. Rick film sektörüne girmek istemiştir ama dublörü olan Cliff Booth onunla aynı fikirde değildir. Hollywood’un gözdelerinden olan Sharon Tate ise Rick ile komşusudur. Ancak Hollywood’un güzelliği Tale’in ve arkadaşlarının Charles Manson tarikatı tarafından katledilmesiyle bozulacaktır.

Süre: 2 saat 40 dakika

Tür: Komedi/Dram

İmdb: 7.6

Kişisel Yorumum: Film biraz uzun olabilir ama sıkılmadan izleyeceğiniz bir komedi dram filmi

Snowpiercer

Snowpiercer

Konusu: Bilim insanlarının küresel ısınmayı son bulması için atmosfere attığı kimyasallarının ölçüsünün fazla olmasından dolayı dünya bir buz küresine dönüyor bundan 7 yıl sonra yeryüzündeki son insanların 1001 vagonlu tendeki yolculuğunu konu alıyor

Süre: 2 saat 6 dakika

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu

İmdb: 7.1

Kişisel Yorumum: Kar küreyici filmini izleyin sonrasında bunun 2020 yılında başlayan dizisini izleyin ben her ikisini de izledim bu kadar güzel bir dizi,film olamaz.

The Boy in the Striped Pyjamas

Türkçesi Çizgili Pijamalı Çocuk olan 2008 yapımı film

Çizgili Pijamalı Çocuk

Konusu: Filmin 2.dünya savaşı sırasında geçiyor Bruno’nun babası Nazi Almanya’sı tarafından Polonya’ya görevli olarak gönderilir. Bruno toplama kampının içindeki bir çocuk ile arkadaş olur. Bu arkadaşlığı da konu alan güzel bir yapım.

Süre:1 saat 34 dakika

Tür: Savaş/Dram

İmdb: 7.8

Kişisel Yorumum: Mutlaka ama mutlaka izlemeniz gerek sürükleyici bir film hatta başyapıt o dönemi kampları anlatan izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum filmin sonlarında üzüleceğiniz bir film

Sizin Kişisel Yorumlarınız

Sizde kendi listenizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz ve ayrıca yukarıda bahsedilen filimler hakkındaki görüşleri bize bildirebilirsiniz.

İletişim